» » » بستری مناسب تر از آموزش و پرورش برای توسعه تربیت دینی وجود ندارد

بستری مناسب تر از آموزش و پرورش برای توسعه تربیت دینی وجود ندارد

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه گفت : بستری مناسب تر از آموزش و پرورش در سطح کشور برای توسعه تربیت دینی وجود ندارد.

بستری مناسب تر از آموزش و پرورش برای توسعه تربیت دینی وجود ندارد

 


به گزارش عیارآنلاین، آیت الله مرتضی مقتدایی ، در نهمین نشست آموزشی ترویجی مدیران حوزه های علمیه و دبیران کمیته های ستادی و استانی گفت : رهبر معظم انقلاب در سفر ۱۰ روزه خود به قم نسبت به ورود حوزویان به آموزش و پرورش و اسلامی شدن تعلیم و تربیت تاکید کردند که همین امر موجب شد تا سرانجام دفتر همکاری ها که امروز گسترده شده ، تشکیل و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت رسمی و قانونی تصویب شد .

وی با بیان این که ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش برکت های خوبی داشته و از این پس باید ثمره همکاری ها نمایان تر شود ، گفت : دانش آموزان به عنوان امانت هایی در دست معلمان ، باید متناسب با چارچوب های اسلامی تربیت شوند و اخلاق واحکام دین را بیاموزند .

رئیس شورای عالی حوزه های علمیه با تاکید بر اینکه اگر یک دانش آموز نقش پذیری و هویت دینی بگیرد، در دوره دانشگاه و سپس اجتماع در هر سمتی که باشد ، به خوبی جامعه را اداره خواهد کرد ، ابراز داشت : این نگاه که در آینده مسئولانی متدین و سالم اداره اجتماع را برعهده بگیرند ، از برکت های همین ستاد همکاری هاست.

عضو خبرگان رهبری با تاکید بر وظیفه حوزویان نسبت به امور اخلاقی وشرعی دانش آموزان ، وظیفه آموزش و پرورش را نیز تعلیم و آموزش با این دیدگاه عنوان کرد .

وی با بیان این که تربیت دینی آینده سازان جامعه اسلامی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است ، گفت : تربیت دینی دانش آموزان با قیات الصالحات ماندگاری است که برکات آن شامل حال جامعه خواهد شد.

آیت الله مقتدایی ادامه داد : هدف از تشکیل این جلسه تفاهم بین حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش است و قطعا این ستاد برای نزدیکی و تعامل بین حوزه علمیه و آموزش و پرورش لازم و ضروری است .

وی خاطر نشان کرد : بستری مناسب تر از آموزش و پرورش درسطح کشور برای توسعه تربیت دینی وجود ندارد ، قطعا باید به این بحث ورود کنیم تا بتوانیم با ایجاد زمینه مطلوب بتوانیم از این ظرفیت بزرگ استفاده کنیم .

آیت الله مقتدایی خاطر نشان کرد : با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی این ستاد به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و جنبه رسمی و قانونی پیدا کرد و برکات این کار در آینده برای تمام مسئولین و نمایندگان ستاد دیده خواهد شد .

وی تصریح کرد : وظیفه آموزش و پرورش تدوین رویکرد دینی برای دانش آموزان است تا در آینده بتوانند در تمامی دبیر شورای عالی حوزه های علمیه کشور با تاکید بر این موضوع که باید ارتباط خوبی بین حوزه های علمیه و آموزش و پرورش برقرار شود اظهار کرد : باید این دو سازمان وظایف خود را به خوبی با یکدیگر هماهنگ کرده باشند تا بتوانند رزایق اخلاقی و همچنین تعلیم و تربیت دانش آموز که ازمهمترین این دو حوزه است را به مرحله اجرا در آورند .

وی در ادامه گفت : قطعا حوزه علمیه ازهمکاری با بخش تعلیم و تربیت استقبال خواهد کرد و خوشحالیم که امروز شاهد تعامل خوبی بین آموزش و پرورش وحوزه های علمیه هستیم .

آیت الله مقتدایی عنوان کرد : فعالیت آموزش و پرورش و حوزه های علمیه در مسیر رشد تربیتی جامعه مایه مباهات است.

توسط: admin | در تاریخ: (5-09-1394, 08:26)
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم