» » » جزییات صندوق ذخیره فرهنگیان

جزییات صندوق ذخیره فرهنگیان


به گزارش پانا ، شهاب الدین غندالی در آیین افتتاح دفتر نمایندگی صندوق ذخیره فرهنگیان استان هرمزگان افزود: موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان یک بنگاه اقتصادی وابسته به فرهنگیان است که ازسال ۷۴ باهدف ارتقاء سطح معیشت و رفاه و قدرت مالی دوران بازنشستگی فرهنگیان کار خود را با ۲۲هزارعضو آغاز و هم اکنون به ۹۰۸هزار عضو رسیده است.

وی تصریح کرد:با تاسیس این صندوق فرهنگیان می‌توانند ماهانه حداکثر مبلغ پنج درصد حقوق و مزایای خود را به حساب صندوق واریز نمایند ودولت نیز موظف است همه ساله معادل مبلغ فوق را که به همین منظور در بودجه سالانه منظور می شود، به صندوق مزبور واریز کند.

به گفته مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان کشور هدف از تشکیل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به استناد قانون و روح حاکم بر اساسنامه، حمایت و کمک به تامین مالی فرهنگیان به عنوان اصلی ترین ارکان نظام آموزشی کشور پس از خروج از خدمت است.

وی افزود:سهم شراکت فرهنگیان درهنگام بازنشستگی و از کارافتادگی و یا بازخریدی به آنان و در صورت فوت به وراث آنها مسترد می شود.

غندالی با اشاره به اهم فعالیتهای موسسه خاطرنشان کرد: مشارکت،عاملیت یا کارگزاری در کلیه فعالیتهای اقتصادی ریالی و ارزی برای توسعه ظرفیتهای بانکی، تولیدی، خدماتی، تجاری، مالی، عمرانی، فرهنگی و سایر عرصه های مرتبط با تولید و افزایش سرمایه در چارچوب قوانین و مقررات جاری کشور و مفاد اساسنامه از اهم فعالیتهای موسسه است.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان کشور سرمایه‌گذاری در مسیر توسعه ظرفیت‌های تولیدی و بهره ‌برداری از مجموعه‌های صنعتی، کشاورزی، خدماتی و آموزشی، جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی، تأمین منابع مالی کسب ‌وکارهای مؤسسه، و راه‌اندازی و بهره‌برداری از بنگاه‌های اقتصاد، انجام کلیه فعالیت‌های تجاری، واردات و صادرات، توزیع و فروش محصولات و راه اندازی و مبادرت به فعالیتهای حمل ونقل و انبارداری را در شماردیگر فعالیت های این صندوق برشمرد و گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان با ترسیم آرمان بلند مدت برای فعالیت های اقتصادی در کنار ایفای مسوولیت های اجتماعی و توجه به وضع موجود فرهنگیان فرهیخته،حرکت می کند.

غندالی گفت: با محاسبه ارزش افزوده دارایی های موسسه و تبدیل آن به تقویم ریالی، سرمایه اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان در هنگام بازنشستگی می تواند تا سقف ۶٠٠ میلیون ریال افزایش یابد.

وی در پایان بیان داشت: این در حالی است که فرهنگیان عضو، همچنین ازمزایای حین خدمت شامل خدمات رفاهی و فروشگاهی، خدمات بیمه ای، کارت متوازن و … بهره مند شوند.

دفتر نمایندگی صندوق ذخیره فرهنگیان استان هرمزگان با حضورغندالی مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان کشور، آخوندی مدیرعامل دفترمنطقه هرمزگان، کرمپور مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از مسوولان با هدف تمرکز زدایی و افزایش اختیارات استانی افتتاح شد.

توسط: admin | در تاریخ: (7-11-1394, 09:43)
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم