» » سخنی برای آینده ی فرزند شما

سخنی برای آینده ی فرزند شما

سخنی برای آینده ی فرزند شما

نقش تحصیلات مادر در موفقیت تحصیلی فرزندان
به گزارش خبرگزاری مهر، پدر و مادر در تربیت و آموزش فرزندان خود نقش مهم و سرنوشت سازی را ایفا می کنند. مادران به دلیل اینکه مدت زمان بیشتری را به نسبت پدران در منزل حضور داشته و کنار فرزندان هستند، نقش بیشتری را به نسبت پدران بازی می کنند. مطالعات محققان دانشگاه میشیگان نشان می دهد که تحصیلات مادران می تواند تاثیر به سزایی را در موفقیت فرزندان و همینطور کسب مدارج دانشگاهی آنها ایفا کند.

مادر تحصیلکرده نه تنها نقش مضاعفی را در تشویق فرزندان در فراگیری دروس دارد بلکه می تواند یادگیری دروس مختلف را برای فرزندانش تسهیل کند. "ساندرا تانگ"، یکی از روانشناسانی است که در تیم تحقیقاتی دانشگاه میشیگان حضور داشته، وی در این رابطه می گوید:"در این مطالعه، کودکان مختلفی را مورد بررسی قرار دادیم. کودکانی که مادران تحصیلکرده ای داشته اند در دروسی مانند ریاضی و قرائت متون نسبت به سایرین موفق تر بوده و در رتبه بالاتری نسبت به کودکانی قرار گرفتند که مادرانشان تحصیلات آکادمیک نداشتند."

از سوی دیگر، فرزندانی که مادرانشان تحصیلات آکادمیکشان را پس از به دنیا آمدن آنها ادامه می دهند نسبت به سایر فرزندانی که مادرانشان در گذشته تحصیلات خود را انجام داده اند، موفق تر هستند. زیرا فرزندان نیز با دیدن تلاش و کوشش مادرانشان ترغیب به تحصیل می شوند و انگیزه مضاعفی پیدا می کنند.

نقش پدر در پيشرفت تحصيلي فرزندان
از زماني که کودک چشم خود را باز مي‌کند، با مادر آشنا مي‌شود؛ سپس کم‌کم با پدر خود آشنا مي‌شود و مي‌فهمد که به‌جز مادر، کس ديگري نيز وجود دارد که با او متفاوت است. کسي که صحبت‌هاي او، بازي‌هاي او، اُبهت او، سرسختي او، همه و همه بيان از يک موجود پر قدرتي دارد که بايد با او ارتباط ديگري داشته باشد...
توسط: admin | در تاریخ: (9-05-1394, 20:03)
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم