» » نتایج مسابقه تفسیر نورالهدی اواخر آذر اعلام می شود

نتایج مسابقه تفسیر نورالهدی اواخر آذر اعلام می شود

سازمان دارالقرآن الکریم از اعلام نتایج هشتمین دوره مسابقه تفسیر قرآن نورالهدی در اواخر آذرماه خبر داد.

 

نتایج مسابقه تفسیر نورالهدی اواخر آذر اعلام می شود

 


به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ايرنا از سازمان دارالقرآن الکریم، هشتمین دوره مسابقه تفسير نورالهدی به عنوان بزرگترين مسابقه تفسير قرآن در کشور، جمعه گذشته با حضور هفت هزار داوطلب در 160 حوزه امتحانی سراسر کشور برگزار شد.
اين مسابقه در دو رشته تفسير يک جزء شامل تفسير جزء 24 قرآن و تفسیر سه جزء شامل تفسیر اجزای 24 تا 26 قرآن به صورت حضوری و در قالب آزمون چهارگزينه ای برگزار شد که شرکت کنندگان در رشته تفسیر یک جزء به 40 سوال و شرکت کنندگان در تفسیر سه جزء به صد سوال پاسخ دادند.
برگزاری این مسابقات سال گذشته به اتحادیه موسسات قرآنی مردمی کشور سپرده شده بود اما امسال با توجه به بحث ادغام دو اتحادیه قرآنی، سازمان دارالقرآن همچون سال های گذشته این مسابقات را عهده دار شد.
ادارات تبلیغات اسلامی استان ها که متولی برگزاری مسابقه تفسیر نورالهدی در هر استان هستند در حال ارسال پاسخنامه ها به تهران هستند تا در تهران، تصحیح شوند.
پس از بررسی، تصحیح پاسخنامه ها و اعلام نتایج، جوایز برگزیدگان به صورت نقدی به حساب آنها واریز می شود و به تمامی شرکت کنندگان این مسابقه که حداقل 70 درصد نمره آزمون را کسب کنند، مدرک آشنایی با تفسیر اجزای مورد مسابقه اعطاء می شود.
روند ارسال پاسخنامه ها از سوی ادارات تبلیغات اسلامی استان ها به سازمان دارالقرآن الکریم هم اکنون آغاز شده و تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت که با جمع آوری این پاسخ نامه ها، کار ارزیابی و تصحیح پاسخنامه ها به سرعت آغاز می شود.
پس از بررسی، تصحیح پاسخنامه ها و اعلام نتایج، جوایز برگزیدگان به صورت نقدی به حساب آنها واریز می شود. به تمامی شرکت کنندگان این مسابقه که حداقل 70 درصد نمره آزمون را کسب کنند، مدرک آشنایی با تفسیر اجزای مورد مسابقه اعطاء می شود.
توسط: admin | در تاریخ: (3-09-1394, 09:42)
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم