» » تازه ترین اطلاعات بشر درباره فضا

تازه ترین اطلاعات بشر درباره فضا

تازه ترین اطلاعات بشر درباره فضا


«دايرهالمعارف نجوم» درباره ي آسمان و فضا با ترجمه ي «مهناز عسگري» تازه ترين اطلاعات بشر درباره ي فضا و دورترين نقاط آسمان را در اختيار نوجوانان قرار مي دهد.
ايبنا نوجوان: اين کتاب ضمن ارايه ي آخرين اطلاعات و تفسير هاي جديد از منظومه ي شمسي و کهکشان ها، جديدترين ابزار هاي دانشمندان نظير تلسکوپ هاي فوق پيشرفته و راديو تلسکوپ ها، ايستگاه هاي فضايي، ماهواره ها و کاوش گرها را به مخاطب نوجوان خود معرفي مي کند.اين کتاب در شش فصل «فضا چيست؟»، «کاوش هاي فضايي»، «منظومه ي شمسي، دنباله دارها، سيارک ها و شهاب سنگ ها»، «جهان و اسرارش»، «فضا در دسترس همه» و «کتابي براي کشف کردن» اطلاعات مورد نياز نوجوانان را ارايه مي دهد.
فضا از کجا شروع مي شود؟
اطراف کره ي زمين را لايه ي نازکي از گاز فرا گرفته است که به آن «جو» يا «اتمسفر» مي گوييم. فضا از خارج از جو شروع مي شود. در فضا هوايي وجود ندارد، در نتيجه موجودات زنده نمي توانند تنفس کنند، پرواز کنند و صدايشان پخش و منتشر نمي شود. در فضا هرچه فرياد بزنيم صدايي از دهانمان خارج نمي شود.
هزاران سال است که انسان آسمان شب را مطالعه و کاوش مي کند. به اين علم، «اخترشناسي» يا «نجوم» و به کساني که به بررسي چنين علمي مي پردازند «اخترشناس» مي گوييم.
400 سال پيش در پي اختراع مهمي، در علم نجوم انقلابي مهم پديد آمد. اين اختراع دوربيني بود که اجسام را از نزديک نشان مي داد.
در عصر حاضر اخترشناسان براي آن که بتوانند آسمان را بهتر کاوش کنند، ابزارهاي مشاهده ي مستقيم را در فضا نسب کرده اند. تلسکوپ «هابل» مشهورترين ابزاري است که در مداري در ارتفاع 600 کيلومتري از سطح کره ي زمين وجود دارد. اين تلسکوپ از روي زمين به کمک علائم راديويي کنترل مي شود.کتاب «دايره المعارف نجوم» توسط انتشارات محراب قلم در 128 صفحه و با قيمت 10000 تومان منتشر شده است.
توسط: admin | در تاریخ: (7-05-1394, 17:52)
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم