» » » کلاس های درس قشم به قفسه کتاب مجهز می شود

کلاس های درس قشم به قفسه کتاب مجهز می شود

رئیس اداره آموزش و پرورش قشم گفت: تمام کلاس های درس این شهرستان در جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و همچنین ساماندهی و افزایش تجهیزات مدارس، به قفسه کتاب مجهز می شود.
 

کلاس های درس قشم به قفسه کتاب مجهز می شود

 بهرام پوراشرف روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح، رویکردی در جهت افزایش میل به کتابخوانی بین نسل های جوان و نوجوان است و موجب گسترش این فرهنگ در بین نسل های آتی شود.
وی با بیان اینکه این قفسه ها حاوی کتاب های غیر درسی است، تاکید کرد: مردم، خیران و سازمان ها و ارگان هایی همچون سازمان منطقه آزاد قشم می توانند در غنی کردن ذخیره این قفسه ها نقش موثری ایفا کنند.
پوراشرف اضافه کرد: بی شک هم افزایی و تعامل همه جانبه سازمان ها و نهادها برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی ضروری است و انتظار می رود این مهم به صورت یک سیاست محوری در جامعه دنبال شود.
رئیس اداره آموزش و پرورش قشم گفت: براساس جدول رتبه بندی عملکرد اداره های آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق هرمزگان، قشم رتبه نخست طرح مهر 94 آموزش و پرورش استان را کسب کرده است.
پوراشرف با بیان اینکه بازرسان وزارت آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش استان از فعالیت های پیش از آغاز سال تحصیلی مدارس قشم بازدید کرده اند، افزود: پس از بررسی های میدانی، آموزش و پرورش بخش مرکزی و بخش شهاب جزیره قشم به ترتیب با کسب 78 و 77.5 امتیاز، مقام های اول و دوم طرح مهر 94 هرمزگان را از آن خود کردند.
وی ادامه داد: 10 میلیارد ریال اعتبار اجرای رتبه بندی طرح مهر 94، توسط خیران، انجمن اولیا و مربیان و سازمان منطقه آزاد قشم تامین شده است.
پوراشرف همچنین از هوشمند سازی، زیباسازی، نصب تجهیزات سرمایشی، توسعه کلاس های درس و ساخت سالن در مدارس روستایی بخش مرکزی قشم با شش میلیارد و 500 میلیون ریال اهدایی خیران و اولیای دانش آموزان خبر داد.
وی اضافه کرد: سازمان منطقه آزاد قشم نیز سه میلیارد و 500 میلیون ریال برای بازسازی، مقاوم سازی و زیباسازی شش باب مدرسه فرسوده و شش باب کلاس درس شهر قشم پیش از آغاز سال تحصیلی جاری، هزینه کرد.
پوراشرف با اشاره به جذب 65 آموزگار حق التدریسی برای روستاهای بخش مرکزی قشم در سال جاری، گفت: با جذب این تعداد آموزگار، شمار نیروهای آموزشی بخش مرکزی قشم به یک هزار و 217 تن افزایش یافت.
بخش مرکزی آموزش و پرورش قشم دارای 132 مدرسه، یکهزار و 152 نیروی انسانی و 19 هزار و 500 دانش آموز است.
 
توسط: admin | در تاریخ: (3-09-1394, 09:00)
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم